Сільська рада
c. Великий Стидин, Костопільського р-ну, Рівненської обл.

Святкування Нового року

            Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.

В  Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер 2 рази.

            Свято 1 січня стало для українців веселим світським святом, яке об’єднало нас з рештою світу: не лише однією спільною датою, а й традицією святкування. У свою чергу Новий рік 14 січня залишається невід’ємною складовою річного обрядового циклу українців та найповніше відображає традицію українського новорічного святкування, яке перекликається з міфічними та релігійними уявленнями поколінь предків та несе у собі глибокий символічний зміст.

 

            Жителі с.Великий Стидин, як і всі, весело і з надією на краще, мирне майбутнє зустріли Новий 2017 рік. В сільському клубі пройшли дитячі новорічні свята для учнів Великостидинської ЗОШ І-ІІ ст., для дошкільнят, а також з конкурсами, розіграшем новорічної лотереї пройшло новорічне свято для дорослих.